Juleafslutning / sidste træning inden jul
Hej venner så er det snart jul og det betyder at vi snart skal på juleferie, men inden da har vi lige et par informationer om vigtige datoer til jer:

Juleafslutning
Tirsdag 20. December holder vi en lille juleafslutning.
Vi træner som altid, men laver lidt sjove lege også og slutter af med af få en sodavand og lidt slik. Vi håber alle har en nissehue som I kan tage på denne aften, så det bliver ekstra festligt

Juleferie:
Juleferien varer fra 22. December - 2. Januar

Første træning i 2023:
Første træning efter juleferien er Tirsdag 3. Januar 2023

Husk at tilmelde dig sidste træning / Juleafslutningen senest lørdag 17/12: https://brammingtkd.mento.club/event/juleafslutning-82

Mvh. Bestyrelse og Instruktører

Til info er der lørdag 3/12 ikke tekniktræning, så der syntes vi I i stedet skal smide benene op og hygge jer med familien.
Christina og Tony deltager denne lørdag i Rødovre Teknik Cup og Nick deltager i Sim Uu´s dangraduering, så send dem alle gode tanker og energi 😃

Hej venner, syntes lige I skulle have denne til weekenden 🌞🥳😀

https://fb.watch/gZX0gCNofc/

Tak til alle for jeres super energi, fokus og koncentration til dagens træning 🤩 Det var en sand fornøjelse at se, hvordan I bare gav den max gas 🔥🔥🔥 Og stor tak til Rasmus for den lækre fødselsdagskage, som han selv havde bagt 🎂 Rigtig god stil 👌😃

Nogen gange er det svært at se egen udvikling, men så viser det sig faktisk at vi når store mål ..... fortsæt altid fremad, og fokuser på din træning. Kig dig ikke tilbage og husk at vi alle er på vores egen rejse.... sammen 🙏 Vi ses på tirsdag 🌞🥋💛

Tusind tak til alle jer, som i dag hjalp med at sætte julenisser og julelys op i Brammings gader. Dejligt at se så stor opbakning fra klubbens medlemmer når vi igen i år har fået lov at hjælpe HHI med at gøre byen juleklar. Det var super hyggeligt 😀🤩

Hej venner
Teknik træningen på lørdag 5/11 + lørdag 12/11 er aflyst.
Husk at tilmelde dig ophængning af julebelysning 12/11 hvis du ikke allerede har gjort det - kontakt Tony 😃

I dag deltog Christina, Christina og Tony i Teknik arrangementet i Esbjerg med Jørn Chr. Andersen som instruktør. Der var deltagere fra Esbjerg, Brande, Bramming og Kolding og alle gav sig 100%. En stor tak til Jørn for hans super gode træninger, og fortsatte udvikling af vores teknik udøvere 😀🤩🥳

Der blev gået til den og arbejdet målrettet til denne sidste træning inden efterårsferien 🔥🔥🔥💪👊🤩 Rigtig god ferie til jer alle 🏖🌞 Vi ses til endnu mere træning og sved på panden efter ferien 🥵 De varmeste hilsner fra Tony og Christina